Újabb sikeres pályázat
2005.04.25. 21:02
A program célja
Segítségnyújtás Tanoda létrehozásához, működtetéséhez olyan módon, hogy a pályázat elkészítése kerül támogatásra.
A program egyes tevékenységeinek leírása
- Konzorcium létrehozása, ill. a már létrehozott konzorcium megerősítése, szükség esetén bővítése. Konkrét feladatok, részletes ütemterv kidolgozása.
- A projekt megvalósításához szükséges tréning szervezésének az a célja, hogy a pályázat összeállításának menetét, a pályázat tartalmát megismerjék a pályázni kívánók. Látniuk kell, hogy a pályázat összeállításakor milyen döntéseket szükséges meghozni, fel kell ismerniük a prioritások megállapításának jelentőségét, a számszerűsíthető eredmények követelményét. A tréningen ütemterv, és a hozzá szervesen kapcsolódó költségvetés összeállítására is sor kerül.
- Szükséglet és igényfelmérés elkészítését szakember végzi, aki a roma szervezetekkel közösen végzi a tevékenységet. Az elkészített szakmai anyag alapja lesz a benyújtásra kerülő pályázat programtervezetének. Az elvárások megfogalmazásához kérdőív kerül összeállításra a tanulók, a szülők és a roma szervezetek tagjai számára. Az utóbbi az alábbiakra is keresi a válaszokat:
o Hogyan foglalná össze a projekt küldetését?
o Milyen programok megvalósítását tartja szükségesnek? (választási lehetőségek beépítése, valamint fontossági sorrend kialakítása is szükséges)
o Tervezik-e a konzorciumi együttműködés továbbfejlesztését vagy elégedettek a jelenlegi szinttel?
o Ha tervezik az együttműködés továbbfejlesztését, akkor mely területeken?
o Mely együttműködési területeken érzékeli leginkább a külső szakmai segítségnyújtás szükségességét?
- Belföldi tanulmányút szervezése feltétlenül indokolt, mert a már eredményeket felmutató Tanoda gyakorlata példaként állhat az induló tanodák előtt. A helyszínen történő tapasztalatsere, beszélgetés, megfigyelés, dokumentumok áttanulmányozása, beszámolók meghallgatása a tanoda működéséről nyújt felvilágosítást, információt. Segíti a feladat iránti elkötelezettség kialakulását.
- A projekt megvalósíthatóságának vizsgálatába szakértő kerül bevonásra, aki tanulmányában bemutatja a program erősségeit, gyengeségeit, a lehetőségeket és a veszélyeket (Swot analízis). Az elvárások ismeretében meghatározza a projekt minőség fogalmát, és kidolgozza a működés kulcsfolyamatait.
- A pályázat összeállítása a rendelkezésre álló ismeretek birtokában részben a tréningen kerül sor. A szükséglet és igényfelmérés, a megvalósíthatósági tanulmány alapján reális program kidolgozására kerülhet sor, amely ténylegesen hozzájárul a program céljának eléréséhez.
- Számítástechnikai eszközök beszerzése az információáramlásba történő eredményes bekapcsolódás érdekében feltétlenül szükséges. Tervezzük honlap készítését, amelyen az érdeklődők nyomon követhetik a Tanoda program eseményeit, megtekinthetik az elkészített dokumentumokat, és javaslatokat küldhetnek, észrevételeket tehetnek.
|